Alameda Research, търговското звено, свързано с вече фалиралата крипто борса FTX, предприе съдебни действия срещу основателя на Waves Александър Иванов и свързаните с него компании, с цел да си възстанови $90 милиона.
В неотдавнашна съдебна жалба Alameda иска връщането на активи на стойност $90 милиона, за които твърди, че принадлежат както на Alameda, така и FTX. Според подаденото заявление през март 2022 г. компанията първоначално е депозирала около $80 милиона в USDT и USDC на Vires.Finance, платформа за ликвидност в рамките на екосистемата Waves. Съобщава се, че тази сума е била конвертирана в около $90 милиона в USDN.
В подаденото от Alameda заявление се твърди, че потребителите на Vires.Finance са били насърчавани да депозират в блокчейна на Waves за награди, лихви и права на управление в рамките на Vires DAO. Компанията обаче твърди, че Иванов е манипулирал стойността на WAVES токена чрез поредица от неразкрити транзакции, като същевременно е извличал средства от платформата.
Alameda също така твърди, че е направила многобройни опити да възстанови замразените си активи, като е успяла да осигури само един разговор с Иванов през януари 2023 г., след което той е прекратил по-нататъшната си комуникация, гласи подаденото заявление.
Този иск е част от по-широките усилия на FTX да възстанови средства на своите кредитори, като наскоро бяха подадени над 20 подобни иска. Сред другите видни мишени са фигури като главния изпълнителен директор на SkyBridge Capital Антъни Скарамучи, разработчиците на играта Storybook Brawl и председателя на Deltec Bank Жан Шалопен.
FIFA разширява амбициите си в Web3, като пуска специално създадена блокчейн платформа на Avalanche, предназначена да бъде домакин на разрастващата се екосистема от дигитални колекционерски предмети.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.