Една новопоявила се платформа за разработване на AI агенти се преименува от Ai16z на ElizaOS, като се дистанцира от всякакви непреднамерени асоциации с компанията за рисков капитал Andreessen Horowitz.
Проектът, който предоставя рамка с отворен код за изграждане и управление на AI агенти, се разраства бързо, което налага преминаването към по-отчетлива идентичност.
Основателят Шоу Уолтърс обясни, че промяната на името е част от по-широкообхватни усилия за подобряване на сътрудничеството с утвърдени участници в индустрията. Първоначално стартирал с препратка към a16z, проектът набира популярност, след като събира $75,000 на daos.fun. Въпреки това, тъй като се превърна в една от най-широко използваните платформи за агенти с изкуствен интелект в блокчейн сектора, опасенията за объркване на марката доведоха до решението да се приеме нова идентичност.
След стартирането си платформата отбеляза експоненциален растеж, като управляваните от нея активи скочиха 300 пъти само за три месеца. Уолтърс подчерта, че това ребрандиране е част от по-мащабна еволюция, като сега разработката е съсредоточена върху предстоящия ъпгрейд на Eliza v2.
Ръководителят на крипто отдела на Andreessen Horowitz Крис Диксън призна в неотдавнашен подкаст, че компанията е поискала AI проектът да промени името си, за да се предотвратят недоразумения. Въпреки преименуването, токенът на проекта засега ще продължи да се търгува под тикера ai16z, като всички потенциални актуализации ще подлежат на гласуване от общността чрез механизма за управление на DAO.
Към момента на писане на статията ElizaOS токенът се оценява на $0.60, като пазарната му капитализация надхвърля $600 милиона, подчертавайки бързия му възход в сферата на изкуствения интелект и блокчейн. Уолтърс потвърди, че в рамките на този преход няма да бъдат издавани допълнителни токени.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.
Срещата между Крис Ларсен от Ripple и комисаря на SEC Пол Аткинс предизвика нови спекулации за напредък в дългогодишния правен спор между блокчейн компанията и Комисията за ценни книжа и борси на САЩ.
Ark Invest, водена от Кати Ууд, променя курса си. Въпреки че все още е оптимистична за дългосрочната траектория на Биткойн, компанията предприе рязка промяна в стратегията си спрямо акциите.