Представянето на XRP в света на дигиталните валути постоянно е критикувано като пасивно, особено заради това, че не успява да достигне границата от $1, което поражда опасения дали тази конкретна криптовалута е устойчива в бъдеще.
Стойността на XRP до голяма степен се влияе от регулаторните промени, особено около съдебното дело между Ripple Labs и Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).
Към момента на писане на статията цената на XRP се колебае около $0.49, което отразява близо 4.5% седмичен спад.
Ако Ripple спечели делото си, инвеститорите може да са по-окуражени, което може да ги накара да предприемат покупки, с което да повишат цената на криптовалутата.
Освен това увеличаването на броя на финансовите институции, които приемат технологията на Ripple или използват XRP като мостова валута в по-голям мащаб, има потенциала да подобри пазарната ѝ стойност.
Струва си да се отбележи, че тенденциите при алткойните – като например тези, свързани с представянето на Биткойн – обичайно оказват широко влияние върху пазарите, включително XRP.
Според ChatGPT-4, ако нивото на приемане на криптовалутите се повиши заедно с благоприятна резолюция в случая на Ripple, съчетана с бичи пазарен цикъл, тогава има потенциал XRP да достигне $5.
Dogecoin възвръща инерцията си, тъй като крипто пазарът се развива във възходяща посока, разпалвайки отново спекулации за връщане към най-високите си стойности за всички времена.
ARK Invest тихомълком увеличи експозицията си към Solana, като инвестира с два от своите технологични ETF-и, сигнализирайки за нарастващото доверие в дългосрочния потенциал на блокчейна.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е склонна да разшири обхвата на крипто ETF-ите отвъд Биткойн, като цели 72 предложения за спот борсово търгувани фондове, свързани с криптовалути, вече очакват преглед.
Coinbase официално пусна регулирани от CFTC фючърсни договори, свързани с XRP, с което направи значителна стъпка напред за институционалното приемане на свързания с Ripple токен.