Интегрирането и използването на криптовалути постига значителен напредък в Африка, като крипто собствеността, обемът на търговията и регулацията се насочват към по-значително масово приемане.
Неотдавнашен доклад на Arcane Research и Luno установява, че Уганда, Нигерия, Южна Африка, Гана и Кения често са сред топ 10 държави, чийто жители търсят думата „Bitcoin“ в Google.
Докладът описва континента като „един от, ако не и най-обещаващият регион за приемане на криптовалути“.
Фирмите подчертават, че в Африка има младо население, чести парични кризи и валутни провали, множество небанкирани или недостатъчно обезпечено население и скъпи платежни средства.
Докато Нигерия отдавна доминира в обема на търговията на континента, докладът установява, че Южна Африка има най-висок процент на собственост или използване на криптовалута сред интернет потребителите на континента с 13%, следвана от Нигерия с 11%.
В световен мащаб Южна Африка е на пето място по приемане на криптовалути сред свързаните граждани.
През изминалата седмица Южна Африка публикува втория си най-силен седмичен обем на peer-to-peer Биткойн (BTC) пазара LocalBitcoins, като BTC на стойност $1,65 милиона бяха преместени в транзакции.
P2P търговията в Нигерия достига рекордни постижения, като обработва $9,2 милиона в комбинирана седмична търговия.
Търговията в Кения също отбеляза скорошен скок, като търговията на Localbitcoins между BTC и кенийския шилинг бележи втората си най-силна седмица, записана за трети пореден път.
Мароко и Египет също са регистрирали рекордна търговска активност през последните седмици.
Увеличаването на обема на целия континент също отбеляза, че P2P обемът на Субсахарска Африка надминава този на Латинска Америка за първи път.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.