Нов анализ на графиките предлага поразителна прогноза: Колко ВТС ще са нужни на човек, за да се пенсионира комфортно до 2035 г. в различни държави - при условие че цената продължи да расте и инфлацията се коригира със 7%.
Нов модел за прогнозиране на цената на Биткойн използва регресия, за да изчисли колко BTC ще са необходими за пенсиониране в различни държави. Графиката обхваща възрастови групи от 5 до 75 години, като отчита как целите за пенсиониране варират според географията и възрастта.
На върха на класацията са страни с висок стандарт на живот като Монако, Лихтенщайн, Швейцария и Исландия, където за комфортна пенсия след десетилетие може да са нужни между 1 и 5 BTC или повече. САЩ също се нареждат сред най-скъпите дестинации за пенсиониране, следвани от Сингапур, Австралия и Германия. В тези държави дори човек на 25 години би имал нужда от поне 1 BTC, за да си осигури стабилно бъдеще.
Обратно, в развиващи се страни като Афганистан, Судан, Хаити и Бурунди, необходимото количество Биткойн за пенсия е минимално – понякога само 0.001 BTC, поради значително по-ниските разходи за живот. Държави като Индия, Нигерия и Пакистан се намират по средата, с изисквания между 0.01 и 0.1 BTC в зависимост от възрастта.
Данните също така разкриват драстични разлики според възрастта – колкото по-млад е човек, толкова повече BTC ще са нужни, за да се покрие по-дълъг период от пенсиониране. Например, дете на 5 години в Монако би имало нужда от близо 10 BTC, докато 75-годишен ще се нуждае само от малка част, тъй като оставащите години за финансиране са по-малко.
Анализът представя Биткойн не само като спекулативен актив, а и като потенциален дългосрочен инструмент за пенсионно осигуряване – особено в страни с високи доходи, където националните валути са изложени на инфлационен риск.
Същевременно моделът подчертава и глобалното неравенство, тъй като разходите за старини варират драматично в зависимост от държавата.
С разрастващо се институционално търсене и по-широко приемане на Биткойн, подобни прогнози може да се превърнат в ключов инструмент за бъдещо финансово планиране в дигиталната икономика.
Нова информация, получена от задвижваното от изкуствен интелект проследяване на тенденции на CoinMarketCap, разкрива четирите най-влиятелни крипто тренда, които в момента оформят пазара: BTCFi & DePIN, регулаторните пробиви в САЩ, икономиките на агентите с изкуствен интелект и токенизацията на активи от реалния свят (RWA).
Изглежда, че Strategy официално е влязла в топ 10 на корпоративните трезори на S&P 500 с огромните си авоари от $71 милиарда в Биткойн – заемайки 9-то място и прескачайки големи компании като Exxon, NVIDIA и PayPal.
Според данни на Farside Investors през изминалата седмица Биткойн ETF-ите в САЩ са регистрирали нетни входящи потоци в размер на $2.39 милиарда, което е един от най-силните капиталови приливи от стартирането им.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.