Начало » 76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

12.08.2022 18:21 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
76% от институционалните инвеститори очакват да използват крипто до 3 години

Нов доклад на Ripple, в който се разглежда какъв процент от финансовите институции се интересуват от използването на блокчейн за плащания, показва, че повече от три четвърти от тях планират да използват криптовалути до 2025 г.

Всъщност 76% от световните финансови институции искат да използват криптовалута през следващите три години, при условие че законодателството го позволява, според глобалното проучване, проведено от Ripple и публикувано на 11 август.

Същевременно, при 71%, малко по-малко фирми смятат, че ще използват криптовалута през следващите три години, което е отклонение от общата тенденция фирмите да са по-отворени към дигиталните активи и да се надяват на техните предимства.

Използване на криптовалути като разплащане

Широкото използване на криптовалути за плащания е най-важният фактор, който предприятията и финансовите институции трябва да вземат предвид, когато решават дали да включат криптовалута в инвестиционния си портфейл. Полезността на криптовалутата като някакъв вид хеджиране е на второ място, а свързаното с нея използване на криптовалутата като мостова валута е на трето място.

Запитани по-конкретно защо биха съхранявали криптовалута, 50% от респондентите посочват използването ѝ като хеджиране срещу инфлация, валута за извършване на плащания или актив за предоставяне на заем или обезпечение за вземане на заем като една от трите най-важни причини за това.

Интересно е, че независимо дали се дължи на доверието им в банките, на съществуващата им връзка с тях или на някакъв друг аспект, мнозинството от потребителите (65%), запитани в международен план, заявиха, че биха закупили криптовалута чрез своята банка, ако тя я предоставя.

Употреба на криптовалута като плащане

Забележително е, че почти 70% от финансовите институции, запитани за целите на това проучване, изразиха интерес към използването на блокчейн технологията за плащания в някакво качество, независимо дали за вътрешни преводи в банката или клона, за плащания между банките или за плащания към клиенти.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Robinhood изправени пред дело за пазарна манипулация


Широкият интерес се отнася не само за блокчейн като цяло, но и с известни разлики за всеки от основните видове токени, включително криптовалути, дигитални валути на централните банки (CBDC) и стабилни монети. Приблизително 70% от респондентите от финансовите институции заявиха, че се интересуват от внедряването на тези токени за различни случаи на използване при плащания.

Както предприятията, така и финансовите институции поставят разплащанията пред различни други употреби на портфолиото, като например хеджиране срещу икономически спадове или предпазване от валутни рискове. И в двата случая плащанията са с приоритет пред хеджирането.

Запитани кои според тях са основните предимства от внедряването на блокчейн и криптовалути за плащания, финансовите институции дадоха отговори, които бяха сравнително равномерно разпределени по редица предимства, като сигурността и качеството на данните излязоха малко по-напред от перспективите за разширяване на допълнителните пазари и сетълмента в реално време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Разследват американски депутат след 190% печалба от тази европейска компания

Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.

21.04.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Вероятността за рецесия на Polymarket се повиши вследствие на митата на Тръмп

След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.

21.04.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Заплахите на Тръмп да уволни председателя на Фед предизвикват тревога за стабилността на пазарите

Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.

20.04.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Беларус настоява да въведе дигиталната рубла, за да избегне глобалния финансов натиск

Беларус полага основите на дигитална версия на националната си валута, като пълното ѝ въвеждане се очаква в края на 2026 г.

20.04.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.