Пазарът на незаменими токени (NFT) става свидетел на завръщане на активност, като виждаме разпалването на редица трендове.
Въпреки резкият спад на продажбите от $2.5 милиарда, генерирани чрез NFT през първата половина на 2021 г., пазарът на дигитални колекционерски предмети започва да се съживява. Опасенията относно устойчивостта на Етериум и нарастващите такси доведоха до пауза в нарастващата шумотевица покрай NFT, но дигиталният пазар успя да се възстанови през последните няколко седмици.
Пазарът на NFT установява поредица от тенденции, започвайки с членство в ексклузивни клубове.
Известни личности и богати инвеститори харчат милиони долари, за да закупят част от колекцията от изкуства на Bored Apes, включително звездата от НБА Стеф Къри. Заможните инвеститори превръщат закупените си NFT в знак на статус в Twitter, като използват снимките на Bored Ape и CryptoPunk като профилни.
В доклада се твърди, че няколко големи компании вече навлизат бавно на пазара на NFT, включително Visa и Budweiser, като и двете компании наскоро обявиха закупуване на NFT. Съобщава се, че фирмите използват този ход, за да опипат почвата в търсенето си да разширят техните марки в света на дигиталните колекционерски предмети.
Фракционираните NFT също представят иновативен подход на пазара. Фракционирането на NFT позволява на множество потребители да закупят дял в дигитален предмет/обект с колекционерска стойност, като по този начин споделят собствеността.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ‘ICPunks’ NFT на Internet Computer се разпродават за 30 минути
Процесът на разпределение на собствеността обаче привлече вниманието на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ, която разглежда процеса като подобен на предлагането на нерегистрирани ценни книжа. През март комисарят на SEC Хестър Пиърс предупреди крипто инвеститорите да внимават да не участват в проекти, които биха могли да бъдат класифицирани като нерегистрирани ценни книжа, включително фракционирани NFT.
Според доклад, най-актуалните NFT тенденции, които да следите в момента, са:
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.