Общността е развълнувана, очаквайки последиците от тези събития за Биткойн (BTC) и криптовалутните пазари като цяло.
Тази седмица участниците на крипто пазара ще следят пет ключови икономически събития в САЩ, които могат да окажат влияние върху Биткойн (BTC) и по-широкия крипто пазар.
Проучването на потребителското доверие се очаква да покаже медианна прогноза от 106.3 пункта, което е увеличение спрямо 104.7 пункта. По-високото доверие може да означава увеличаване на разходите, което може да стимулира повече инвестиции в криптовалути като Биткойн. Спадът обаче може да доведе до по-благосклонно отношение на Федералния резерв и до потенциално повишаване на ликвидността, което ще е от полза за BTC като алтернативно средство за съхранение на стойност.
Решението на FOMC за лихвените проценти може да доведе до волатилност на крипто пазара. При 99.5% вероятност за намаляване на лихвения процент с 25 базисни пункта фокусът ще бъде върху пресконференцията на председателя на Фед Джером Пауъл. Ако инфлационните опасения се запазят, рисковите активи като криптовалутите могат да бъдат подложени на низходящ натиск, особено ако Фед запази позицията си.
Очаква се докладът за брутния вътрешен продукт да отчете забавяне, като прогнозата е за растеж от 2.5%, което би представлявало спад от 3.1%. Положителна ревизия на БВП може да насърчи по-рискови инвестиции като Биткойн, докато отрицателна може да доведе до спад в цените на криптовалутите.
Докладът за първоначалните молби за помощи при безработица, с прогноза за 225,000, ще даде представа за пазара на труда в САЩ. Увеличаването на молбите може да сигнализира за икономическа нестабилност, което ще накара инвеститорите да потърсят сигурни активи като Биткойн. Обратно, по-малък брой молби може да повиши доверието в традиционните пазари, намалявайки търсенето на криптовалути.
Данните в петък ще хвърлят светлина върху икономическата активност и инфлацията. По-слабите лични доходи и разходи, заедно с по-високия основен PCE индекс, биха могли да насърчат инвестициите във водещия дигитален актив като хедж срещу инфлацията. По-нисък основен PCE индекс може да насочи вниманието на инвеститорите към по-стабилни активи.
Преди тези събития Биткойн регистрира спад, като към момента на писане на статията се търгува на цена от $98,774, което представлява спад от 6% за последните 24 часа.
Неотдавнашните ценови действия на Solana привлякоха вниманието на анализаторите, като се появиха признаци, че дигиталният актив може да се подготвя за по-голямо движение – ако успее да преодолее препятствие.
Блокчейнът на Биткойн отбеляза значителен скок в употребата си, като достигна най-високото си ниво на активност от шест месеца насам.
Според главния изпълнителен директор на Strike Джак Малерс световната финансова система може да е близо до важен преломен момент, тъй като според него ерата на неконтролируемия дълг и небалансираната търговия започва да се оттегля.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.