Едно нещо е да имаме проблясък, но изпълнението му изисква време, усилия и капитал.
Набирането на програмисти и писането на код струва пари в края на краищата, а парите трудно идват без ICO. Оттук идва търсенето за crowdfund първо и да кодират после. Ново проучване от ICORating показва разпространението на тази тенденция сред крипто проектите. Докладът им за пазарни проучвания разкрива, че 46% от ICO-тата, които стартираха през първото тримесечие на 2018 г, не са се развили въобще.
Само 26% са имали MVP и 15,5% са имали алфа, готово по време на ICO. Това стана обичайно за проекти, блокчейн проекти инфраструктура, да стартират само с пътна карта и бяла хартия. Проблем за инвеститорите при тези проекти, е, че те трябва да се доверят на твърдения, базирани на постигнатите резултати.
Данните от Q1 на ICORating също показват, че средната възвръщаемост на монетите е спаднала с повече от 10% в сравнение с Q4 от 2017тс. Сега е 49%, като само 21% от тазгодишните токени са били регистрирани на борси досега, спрямо 33% за предходния период. Трудното тримесечие се демонстрира от фактът, че 83% от показалите се в Q1 токени се търгуват под тяхната цена на ICO.
Едно от интересните заключения на ICORating засяга крипто фондовете. Те са се умножили през последните 18 месеца, като редица големи инвеститори от света на VC и традиционните финанси, навлизат в пространството. ICORating отбелязва, че само 119 от 219 крипто фонда, които анализира, работят активно.
„Очакваме, че в бъдеще ще бъдат закрити повече фондове, поради неефективност или правни проблеми с регулаторите“. Въпреки това, с почти 28 милиарда долара в активи, крипто фондовете са голям бизнес
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Някои от най-големите имена в криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.