Повече от 10% от текущото изгорено предлагане идва от само един уебсайт.
Според данни от ultrasound.money, Етериум достигна 896,000 изгорени ETH монети, като повече от 10% от тях идват от NFT пазара OpenSea.
Високият темп на изгаряне на токени на OpenSea се дължи главно на възхода на NFT пазара, което започна през август с пика си през септември. Единственият източник на изгаряне на монети, който се доближи до пазара на NFT, бяха транзакциите с Етериум, извършвани на дневна база.
Като цяло OpenSea е изгорил над 100,850 ETH, което се равнява на около $400 милиона. Преди актуализацията същото количество монети щеше да бъде прехвърлено на миньори, които след това биха го продали на борса.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн няма да стигне $100,000 тази година, твърди анализатор
Сред най-високо ниво на изграяне на монети са Uniswap, Tether и MetaMask. По-малките източници на изгаряне обикновено са децентрализирани борси, токени и суап протоколи.
Текущото емитиране на Етериум остава 5.4 милиона ETH годишно, което беше намалено с почти 50% преди това. Скоростта на изгаряне в този момент е 3.2 милиона ETH годишно. Според предишни изчисления, експертите по блокчейн очакват Етериум да се превърне в дефлационен актив по-късно през 2022 г.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.
Последните ценови движения на Shiba Inu разкриват пазар, който е в състояние на нерешителност.
Голям притежател на Eтериум ликвидира над 10,000 ETH в ход, който озадачи ончейн анализаторите, като загуби 2 милиона, въпреки че водещия алткойн продължава да отчита впечатляващи месечни печалби.
Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.