Известната компания за анализи Santiment съобщи, че няколко алткойна с ниска капитализация са отбелязали значително увеличение на броя на новите портфейли през изминалата седмица.
При IQ.wiki (IQ), крипто проект, управляван от изкуствен интелект, се наблюдава масивно 2,500% увеличение на новите портфейли. IQ, който има за цел да предоставя висококачествени знания за блокчейн и крипто, е класиран на 430-то място с пазарна капитализация от $154 милиона.
На следващо място се нарежда CARV с 1,800% ръст на новите портфейли. CARV е модулен слой от данни за игри и AI, класиран на 474-то място с пазарна капитализация от $130.78 милиона.
Frax (FRAX), DeFi екосистема, предлагаща стабилни монети и финансови продукти, отбеляза 1,283% увеличение на новите портфейли. FRAX е класирана на 155-о място с пазарна капитализация от над $647 милиона.
Safe (SAFE) следва с 931% увеличение на новите портфейли. SAFE е портфейл за смарт договори с многосигнално управление, класиран на 191-во място с пазарна капитализация от $478.69 милиона.
Други забележителни проекти, при които се наблюдава ръст на портфейлите, са Power Ledger (POWR), Raydium (RAY), Metal (MTL), SmarDEX (SDEX) и DevvE (DEVVE). От Santiment отбелязаха, че повишеният растеж на мрежата често предшества покачването на цените, което предполага, че тези проекти могат да реализират бъдещи печалби.
Способността на Илон Мъск да предизвиква експлозивни ралита на мемe монетите изглежда се изчерпва.
Собственият токен на Space and Time, SXT, дебютира в пълния набор от продукти за търговия на Binance.
Последният ъпгрейд на Етериум, Pectra, внедрен на 7 май, започна да оказва влияние върху динамиката на предлагането в мрежата.
Някога изгряваща звезда в света на криптовалутите, Pi Network сега е под натиск, тъй като графикът за отключване на токените й заплашва да превиши пазарното търсене.