Ново проучване на глобалния гигант за управление на активи Fidelity показва, че 36% от институционалните инвеститори вече притежават крипто активи.
Четири от пет инвеститора, които все още не участват в крипто пазара, казват, че се интересуват от притежаване на криптовалута в бъдеще и намират поне един аспект от нововъзникващата технология за привлекателен.
„Почти 80% от институционалните инвеститори намират нещо привлекателно в дигиталните активи, като трите почти еднакво убедителни характеристики на американските и европейските инвеститори са: некорелирани с други класове активи (36%); иновативна технология (34%); и висок потенциал за растеж (33%).“
Fidelity, които предлагат изложение към Биткойн чрез дъщерното си дружество Fidelity Digital Assets, смятат, че резултатите от проучването са в съответствие с търсенето, което наблюдават от страна на клиентите.
„Тези резултати потвърждават тенденция, която наблюдаваме на пазара за приемането на дигиталните активи като нов клас инвестиционни активи.“
Според доклада, повече от 25% от анкетираните, или около 800 високопрофилни инвеститори, заявиха, че притежават BTC, а 11% твърдят, че притежават ETH.
Въпреки впечатляващите прозрения, които проучването предлага, Fidelity отбелязва, че инвеститорите все още имат притеснения относно индустрията.
„Сред цитираните пречки за приемането на дигитални активи бяха волатилността на цените (53%), опасенията относно манипулирането на пазара (47%) и липсата на основи за измерване на подходяща стойност (45%).“
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.