Home

3 инвестиции, които да не правим по време на рецесия

03.11.2023 9:10 3мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
3 инвестиции, които да не правим по време на рецесия

Тъй като през годините Федералният резерв увеличава лихвените проценти, за да ограничи инфлацията и потенциално да сигнализира за предстояща рецесия, инвеститорите са принудени да обмислят най-добрия начин на действие за преодоляване на икономическата буря.

Въпреки че някои от тях могат да изберат по-консервативен подход, историята показва, че премереното увеличаване на степента на агресия може да се окаже по-разумният ход. Това включва стратегическо увеличаване на експозицията към активи, които предлагат потенциал за по-висока възвръщаемост. В тази статия са описани три инвестиции, от които трябва да се пазите, ако пазарът е на път да изпадне в рецесия.

  • Облигации

Облигациите, които обикновено се считат за по-сигурна опция в сравнение с акциите, изискват внимателно разглеждане, особено във времена на променящи се лихвени проценти. Повишаването на лихвените проценти може да доведе до спад в цените на облигациите, особено на тези с удължен матуритет.

В очакване на рецесия инвеститорите могат да се насочат към облигациите, очаквайки Федералният резерв да намали лихвените проценти, за да подкрепи цените на облигациите. Това прави рецесията подходящ момент за инвестиране в облигации, ако лихвените проценти все още не са спаднали. Въпреки това се препоръчва предпазливост, когато лихвените проценти са готови да се повишат, което обикновено се случва по време и след рецесия. Макар че облигациите могат да предлагат чувство за сигурност, когато икономиката възстанови темпото си, преобладаващите лихвени проценти вероятно ще се повишат, което ще доведе до спад в цените на облигациите.

  • Задлъжнели компании

Дружествата, обременени с високи нива на дълг, особено тези, които са чувствителни към повишаването на лихвените проценти, изискват повишено внимание. Такива компании често изпитват значително понижение на цените на акциите както преди, така и по време на рецесия.

Инвеститорите отчитат рисковете, свързани със задлъжнялостта на дадена компания, което води до корекции в цените на акциите в посока надолу. Ако компанията е изправена пред спад на продажбите, което е често срещан сценарий по време на рецесия, изпълнението на лихвените задължения става трудно, което може да доведе до фалит. Макар че оцелелите компании в крайна сметка могат да донесат атрактивна възвръщаемост, инвеститорите трябва да имат предвид, че пазарът може първоначално да ги подцени. В някои случаи компаниите може да не издържат, което ще доведе до потенциални загуби за инвеститорите.

  • Високорискови активи като опции

Опциите – високорискова и високодоходна инвестиционна стратегия – не се препоръчват по време на рецесия поради повишената несигурност. Тези финансови инструменти включват спекулации дали цената на акциите ще надхвърли или ще падне под определен праг в рамките на определен период от време.

Предвид присъщата на рецесията непредсказуемост, опциите стават още по-рискови. Успешното прогнозиране както на посоката, така и на времето на движение на цените на акциите е от съществено значение.

Неправилната прогноза може да доведе до пълна загуба на инвестицията или да наложи вливане на допълнителен капитал.

  • Заключение

Инвестирането в условията на рецесия изисква внимателно обмисляне, тъй като нестабилността на пазара може да предизвика желание за избягване на краткосрочни загуби. От решаващо значение е обаче да се запази фокусът върху дългосрочните цели, като се признае, че предстоят по-добри дни, когато пазарът претърпи съживяване.

Прилагайте стратегии, които не позволяват на емоциите да влияят върху вземането на решения, като се съобразяват с индивидуалната ви толерантност към риска и инвестиционните ви цели.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Стартирането на DeFi проекта на Тръмп се проваля: World Liberty Financial не успява да впечатли аудиторията

Доналд Тръмп и синовете му стартираха своя DeFi проект, World Liberty Financial (WLFI) в понеделник, но събитието не оправда очакванията.

18.09.2024 21:30 1мин. четене Kosta Gushterov

ИЗВЪНРЕДНО: Федералният резерв най-накрая намали лихвените проценти

Заседанията на Федералния резерв обикновено следват предсказуем модел, но тази седмица Федералният комитет по операциите на открития пазар (FOMC) беше обгърнат от несигурност.

18.09.2024 21:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Тръмп може да засили крипто сектора в САЩ, а Харис може да изтласка компаниите в чужбина

На 18 септември, по време на интервю в Token2049, Алекс Сваневик, главен изпълнителен директор на компанията за блокчейн анализи Nansen, сподели своите виждания за потенциалното въздействие на президентските избори в САЩ през 2024 г. върху криптовалутния пейзаж.

18.09.2024 19:30 1мин. четене Kosta Gushterov

CFTC отправи предупреждение към офшорните платформи за крипто залози, включително Polymarket

Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) следи отблизо офшорни платформи за крипто залагания като Polymarket, които предлагат договори за деривати на клиенти от САЩ, предупреждавайки за потенциални принудителни действия при законови нарушения.

18.09.2024 19:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.