Още през 2021 г. проучване показа, че има голямо търсене на възможности за разплащане с криптовалута както сред притежателите на криптовалута, така и сред тези, които нямат.
В същото проучване обаче 50% от участниците отбелязват, че няма достатъчно фирми, които приемат криптовалута. Това може да се промени много скоро.
Почти едно на четири малки и средни предприятия (SMB), участвали в проучване на Visa, заявява, че планира да приема плащания в криптовалути като Биткойн (BTC). В същото проучване 73% от респондентите заявяват, че приемането на нови форми на опции за дигитално плащане е ключов фактор, който ще повлияе на растежа на бизнеса през 2022 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Немската онлайн банка N26 стартира крипто търговия следващата година
2,250 собственици на малки бизнеси, разположени в девет държави, включително ОАЕ, Хонконг, Съединените щати и Канада, участваха в проучването. Сред тези респонденти 82% казаха, че планират да въведат форма на опция за дигитално плащане през 2022 г.
Проучването включваше и потребителска секция, в която участваха 1,500 възрастни от девет пазара. В този раздел повече от половината от респондентите изразиха, че да използват само дигитални разплащания до 10 години. 41% също посочиха, че клиентите са се отказали от покупка във физически магазини, където не са били налични дигитални плащания.
Търсенето на крипто плащания не се ограничава само до малкия бизнес. В неотдавнашна анкета в Twitter от изпълнителния директор на Airbnb Брайън Чески, потребителите изразиха, че искат опцията да плащат в криптовалута, когато правят резервации в Airbnb.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.