Американската комисия по ценни книжа и борси (SEC) заяви, че е получила заповед за налагане на замразяване на активи и други спешни мерки срещу Virgil Capital LLC и свързаните с него компании във връзка с предполагаема измама с ценни книжа, свързана с водещия фонд за търговия с криптовалути на Virgil Capital, Virgil Sigma Fund LP .
Стефан Цин, 23-годишният основател на Virgil Capital, е обвинен от SEC в „изфабрикувани записи“, че не е изкупил $3,5 милиона инвестиции и се е опитал да изтегли $1,7 милиона инвестиционни средства за изплащане на китайски лихвари, твърди регулатора.
Обвиняемите твърдяха, че подвеждат инвеститорите да вярват, че парите им се използват единствено за търговия с криптовалута чрез патентован алгоритъм, докато Цин и субектите използват приходите за лични цели или за други неразкрити високорискови инвестиции от поне 2018 г. насам.
Инвеститорите не са успели да получат обратно изкупуване от фонда на Virgil Sigma още през юли и им беше казано, че техните средства са прехвърлени в друг фонд, VQR Multistrategy Fund LP, който по същество беше контролиран и от Цин. Въпреки това не са настъпили такива прехвърляния и обратно изкупуване остава неизплатено, съгласно жалбата на SEC.
Комисията също така твърди, че Цин активно се опитва да присвои активи от фонда VQR и да привлече нови инвестиции във фонд Sigma.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.