Експертите от сектора са оптимистично настроени за по-благоприятна регулаторна среда за криптовалутите през 2025 г., след като наскоро се случиха положителни събития.
Политическият анализатор на Bloomberg Нейтън Дийн изтъкна потенциала за промяна в крипто политиката, позовавайки се нa одобрението на борсово търгуваните фондове (ETF) за Биткойн и Етериум и двупартийната подкрепа за регулаторни мерки като Закона FIT.
Дийн спомена и възможността за създаване на рамки за стабилни монети до края на следващата година.
Въпреки правомощията на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) да регулира проектите, които се стремят да класифицират токените като стоки, а не като ценни книжа, Дийн разглежда тези въпроси като управляеми, тъй като индустрията придобива яснота по закона.
Извън Съединените щати регулаторните подходи също се насочиха към регулиране, а не към стриктно прилагане. Дебютът на първите борсово търгувани продукти (ETPs) за Биткойн и Етериум на Лондонската фондова борса, одобрен от Органа за финансов надзор на Обединеното кралство (FCA), сигнализира за положителна стъпка към утвърждаването на Обединеното кралство като глобален крипто център.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.