Ново проучване на Федералния резерв показва, че към 2021 г. около 12% от възрастните в Съединените щати притежават различни криптовалути.
Проучването, наречено “Икономическо благосъстояние на домакинствата в САЩ през 2021 г.” и публикувано на 23-ти май 2022 г., имаше за цел да измери икономическото здраве на потребителите след извадка от обратна връзка от 11,000 възрастни.
Освен това, версията на проучването за 2021 г. включва въпроси относно цифровите валути за първи път, като проучването подчертава статута на собствеността на криптовалута сред американците на фона на растежа на сектора през последните месеци.
Фед призна, че макар криптовалутите да са сравнително нов продукт във финансовия сектор, повечето хора, взаимодействащи с цифрови активи, са фокусирани главно върху инвестиционната страна.
Освен това проучването показва, че криптовалутите също намират своя път в пространството на плащанията, като 2% от притежателите използват различни активи, за да правят покупки.
Интересното е, че Фед също така подчерта несъответствието в нивата на доходите сред крипто инвеститорите. Възрастните, които са държали цифрови активи единствено за инвестиции, са с непропорционално високи доходи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: PayPal се цели да предложи всички блокчейн и крипто услуги
Резултатите идват, когато Федералният резерв увеличи навлизането си в сектора на криптовалутите с различни инициативи. През февруари банката обяви плановете си да проучи възможна цифрова валута, емитирана от централната банка, в опит да подобри системата за вътрешни разплащания.
Освен това Фед участва в дебата за регулирането, като председателят Джером Пауъл призова за повече закони за управление на активи като Биткойн и стабилните монети.
Трябва да се отбележи, че дебатът за регулацията беше възпламенен от срива на TerraUSD (UST), при който милиони инвеститори загубиха значителни инвестиции.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.